Dlaczego warto zdecydować się na maty kapilarne?

Warto mieć świadomość, że maty kapilarne oddziałują na zdecydowanie większą liczbę czynników niż mogłoby się wydawać. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim komfort termiczny czy mikroklimat, które panują w pomieszczeniach, gdzie przebywają użytkownicy.

Dlaczego warto zdecydować się na maty kapilarne?

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba systemów grzewczo-chłodzących. Godny uwagi jest jednak fakt, że są one do siebie bardzo podobne pod względem efektywności czy zastosowanych rozwiązań.

Warto wiedzieć, że sercem każdego z systemów są maty kapilarne. Zostały one bowiem stworzone z elastycznych, cienkich, a także polipropylenowych rurek, których średnica wewnętrzna wynosi zaledwie 3 mm. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że są one bardzo gęsto ułożone.

Z kolei ich wzajemne hydrauliczne połączenia zapewnią równomierny przepływ czynnika grzewczego/chłodzącego praktycznie na całej płaszczyźnie. W rezultacie użytkownicy będą mogli cieszyć się z efektywnie ogrzewanych lub chłodzonych pomieszczeń.

Maty kapilarne ponadto charakteryzują się odpornością na korozje czy szczelnością. Omawiany system cechuje także zdolność do samoodpowietrzania. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że ogromnym atutem omawianych mat kapilarnych jest ich stosunkowo niewielka grubość. Z kolei elastyczność umożliwia na ich montaż praktycznie na każdej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *